İmmobilizer Anahtar

Çorlu İmmobilizer Anahtar

İmmobilizer Kavramının Tanımı; İmmobilizer, motor ile çalıştırılan araçlarda kullanılmakta olup bir anahtar tanıma sistemidir. 1944 tarihinde Frank Marugg tarafından yapılmıştır. 1958 tarihinde Frank Marugg patentini vermiştir.

Günümüzde oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Güvenlik durumlarının bir numaralı tercihidir. İmmobilizer anahtar sayesinde motorlu taşıtlarda hırsızlık neredeyse son bulmaktadır.

Çorlu İmmobilizer Anahtar Nedir?

Çorlu immobilizer anahtar sayesinde, oto anahtarlarınız sıkıntılardan kurtulmaktadır. Çorlu immobilizer anahtar, otomobil anahtarlarınızın kopyalama işlemini de yapmaktadır. Ayrıca Çorlu immobilizer anahtar ile ayriyeten otomobil anahtarının cipleri kopyalanmaktadır. Sıkça tercih edilmektedir.

Hırsızlık vakalarından kurtulmak için sadece bir çare değildir. Aynı zamanda çocukların, babalarından izinsiz aracın anahtarını almasını da önlemektedir. Sistemin üç modeli çok fazla bulunmaktadır. Bunlar: Motor sistemindeki parça ile kontak anahtarındaki parça eşleşemeyebilir. Bu hallerde arabanın ateşleme sistemini engelleyen immobilizer mekanizması devreye girmektedir.

Yine eşleşememe durumu olursa aracın gaz çıkışını önleyen immobilizer sistemi mevcuttur. Eşleşememe durumu devam ettiği takdirde hem ateşleme sistemini hem de gaz çıkışını kilitleyen immobilizer mekanizması vardır. Avustralya'da yapılmış bir anket sonucuna göre sistemde çok önemli gözlemler bulunmuştur. Buna göre immobilizer anahtar sistemi otomobil hırsızlıklarını %75 oranında azaltıldığını göstermektedir.